Najcięższa z matur rozszerzonych?

Jesteś maturzystą w klasie o profilu matematyczno-fizycznym i planujesz zdawać prawdopodobnie najcięższą z dostępnych rozszerzonych matur? Nie chodzi tutaj o żadną biologię, matematykę czy też chemię. Mowa o fizyce – zmorze wielu uczniów szkół ponadpodstawowych. Egzamin maturalny z tego przedmiotu wymagany jest na wielu prestiżowych uniwersytetach jak chociażby Akademia Górniczo-Hutnicza czy też Szkoła Główna Handlowa. Jak więc odpowiednio się do niego przygotować? W dalszej części tekstu omówimy prawdopodobnie jeden z najbardziej skutecznych sposobów na pozyskiwanie fizycznej wiedzy.

Regularna praca z repetytoriami

Matura z fizyki składa się z wymagających zadań, które warto by było uprzednio przećwiczyć. Wydawać się może, że to przecież niemożliwe, bo nikt nie ma wcześniejszego dostępu do zadań egzaminacyjnych w danym roku. Prawda jest jednak nieco inna! Często bowiem się zdarza, iż niektóre zadania pojawiające na maturze skopiowane są z powszechnie dostępnych zbiorów czy też repetytoriów. Warto więc przerobić jak najwięcej zadań z nich, by tym samym uzyskać odpowiednie przygotowanie do matury. Jakie repetytoria do fizyki warto wybierać?

Fizyczne skarbnice wiedzy

– “Teraz matura. Fizyka. Vademecum z zadaniami” wydawnictwa Nowa Era – publikacja, która pozwoli ci w efektywny sposób udoskonalić umiejętności potrzebne na egzaminie maturalnym z fizyki. W środku znajdziemy dziesiątki zadań umożliwiających powtórzenie materiału czy też po prostu zapoznanie się z formułą maturalną. Warto skorzystać!

– “Matura. Fizyka. Pakiet 2022. Zakres rozszerzony” wydawnictwa Operon – świetna okazja, dzięki której możesz nabyć repetytorium oraz pakiet testów i arkuszy z fizyki w świetnej cenie wynoszącej kilkadziesiąt złotych. 

– “Repetytorium maturzysty 2022. Fizyka” wydawnictwa GREG – kolejna, atrakcyjna publikacja dla maturzystów planujących zdawać maturę z fizyki. Wydawnictwo GREG zadbało, by w środku znalazło się wiele ćwiczeń na wzór tych maturalnych.