EpilFree

Dlaczego metoda usuwania niechcianego owłosienia za pomocą EpilFree jest rewolucyjna?

EpilFree to program trwałej redukcji owłosienia oparty na naturalnych składnikach roślinnych. Został stworzony przez dr Joel Konis - znanego na całym świecie naukowca specjalizującego się w kosmetologii.

Głównym aktywnym składnikiem preparatu jest naturalny wyciąg z ziela jaskółczego, które hamuje podział komórek, opóźniając tym samym odrost włosów. Podobnie przywrotnik alpejski, działa na komórki hamując ich podział. Kosmetyki zawierają w swoim składzie również wyciągi z rozmarynu i eukaliptusa, które posiadają naturalne właściwości odżywcze oraz wyciągi z rabarbaru i lukrecji mające działanie łagodzące. Preparaty aplikowane są na skórę zaraz po zabiegu depilacji, kiedy po usunięciu włosków wraz z cebulkami mieszki włosowe są otwarte, co umożliwia ich penetrację przez substancje aktywne zawarte w EpilFree i dotarcie do komórek włosa, hamując tym samym ich podział. 

Największymi zaletami EpilFree są: skuteczność, bezbolesność, możliwość stosowania również przy tych rodzajach karnacji i koloru włosów (blond, rude, siwe), przy których użycie lasera bądź IPL jest mało skuteczne, bezpieczeństwo i możliwość opalania po zabiegu. 

Efekty: 
seria zabiegów EpilFree od 2 do 10 pozwala ograniczyć o około 85% tempo wzrostu włosów i ich ilość. Po zabiegach EpilFree włoski, które odrastają w mniejszej ilości są jaśniejsze, słabsze, często także osłabione na tyle, że same się wykruszają. Ogromnym plusem tej metody jest również fakt, że znajduje zastosowanie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, dla wszystkich rodzajów karnacji (w tym ciemnej) i włosów (jasnych, siwych, rudych). 

Bezpieczeństwo:
kosmetyki zostały przebadane pod kątem bezpieczeństwa i efektywności w laboratorium w Cosmopar Labs we Francji. Produkt jest zarejestrowany w UE i USA.

Instrukcja dla uzyskania optymalnych rezultatów:
przed zabiegiem EpilFree:
• nie nakładaj kremów, lotionów, olejków, 
• przy depilacji pach nie stosuj antyperspirantu min. 24h - 48h w zależności od tego co jest napisane na opakowaniu, blokery odstaw na 7 dni przed zabiegiem,
 nie stosujemy suplementów diety na wzmocnienie włosów i paznokci. Często nie zdajemy sobie sprawy, że np. skrzyp polny wzmacnia włosy na całym ciele a nie tylko na głowie. 
po zabiegu: 
• unikaj kontaktu z wodą i nie myj depilowanych powierzchni przez 6 godzin, 
 unikaj ćwiczeń fizycznych i pocenia się przez 6 godzin, 
 nie nakładaj kremów, lotionów, olejków i makijażu przez 6 godzin. 

Trzymaj się reżimu systematyczności wykonywania zabiegów, bez przerwy (częstotliwość zabiegów zależy od długości włosów a nie od czasu między zabiegami; optymalna długość włosów to 5 mm ). Trzymając się planu zabiegów zwiększamy efektywność depilacji. Unikaj stosowania pęsety, wosku lub pasty cukrowej pomiędzy zabiegami, aby lepiej kontrolować fazy wzrostu włosa.